Dětský střih

Dětský střih

Jak by měl vypadat dětský střih pro chlapce a jak pro dívku?

Ať už se jedná o střih pro chlapce, nebo střih pro dívku bude rozhodující věk dítěte. Bodem zlomu většinou bývá 12. rok. Samozřejmě je to hodně individuální, každá dítě je jiné a stejně tak rodiče.  Obecně se dá říct, že o tom jaký střih bude dívka či chlapec mít, rozhoduje doba, od které si začne prosazovat svůj názor dítě. Do této doby volí střih rodiče.

Může to být střih, který vytváří praktický a slušivý účes nevyžadující přílišnou péči. Může to být ryze módní střih, anebo střih pro konkrétní příležitost. Při výběru účesu je třeba přihlédnout ke kvalitě dětských vlasů a stejně jako u dospělých i tvaru obličeje a účelu střihu. Ne každý střih je pro dítě vhodný.

Dnes už poměrně brzy děti hledají populární trendy, moderní a stylové účesy a chtějí se přiblížit svým vzorům.

Pokud jde o chlapce, je-li chlapecký střih dobrý, k vytvoření takového stylového účesu někdy postačí troška gelu či tužidla a hned je na hlavě něco nového. Mezi ty stále často žádané účesy patří rošťácké vrabčí hnízdo, či lehce nagelovaný kratší rozcuch a strany vyholené.

U dívek bývá dobře zvolený dívčí střih obvykle možností se svým účesem experimentovat. K tomu skvěle slouží různé gumičky, sponky a ozdůbky, které dodají účesu šmrnc. U účesů z dlouhých vlasů jsou velmi populární copánky či copy a to v libovolném množství ať už splétané nebo stažené volně gumičkou.